М.Т.Скорик презентував свою книгу

9 листопада 2017року в Спілці письменників відбувся вечір пам"яті з нагоди сторіччя М.Шестопала. На заході М.Скорик презентував свою книгу 

Скорик Михайло Тихонович

Відомий журналіст, громадський діяч, патріот України.

     Навчаючись у Київському  інституті журналістики, активно відвідував заборонені вечори шістдесятників, де виступали Іван Дзюба, Ліна Костенко, Василь Стус,  Микола Вінграновський, Борис Мозолевський, Ірина Жиленко,  Михайлина Коцюбинська,  Надія Світлична, Іван Драч. Читав і передруковував заборонені книжки з музею, який заснував Гончар Іван Макарович, — Михайла Грушевського, Дмитра Багалія, Володимира Винниченка. Брав участь у забороненому покладанні квітів 22 травня до пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві. Разом із групою однодумців вигнаний з факультету з формулюванням «за поведінку не сумісну зі званням радянського студента», через підтримку звільненого з посади доцента Матвія Михайловича Шестопала, звинуваченого в українському буржуазному націоналізмі. У серпні 1968  написав у співавторстві з Іваном Сокульським «Лист творчої молоді м. Дніпропетровська» до ЦК КПУ, Ради міністрів УРСР та Спілка письменників України про переслідування інтелігенції за підтримку роману «Собор» Олеся Гончара та виступав проти русифікації шкіл та вищих навчальних закладів.

     М.Т. Скорик присвячує  значну  частину  свого  життя  відродженню  славного  імені Матвія  Шестопала. Завдяки йому  на  алеї подвір’я  Інституту журналістики з’явився  пам’ятний камінь М.Шестопалу, встановлено барельєф в Інституті журналістики,  на  Лісовому кладовищі у Києві перевстановлено пам’ятник.

     М.Т.Скорик є  ініціатором та  активним  учасником науково-практичних конференцій, круглих столів, присвячених відродженню забутого імені М.Шестопала. У своєму документальному  циклі «Осінь. Жахи україномору», «Зима», «Весна. Хроніка українського спротиву», «Літо. До кучкізму і після»  розповідає про  процес  становлення  радянської  влади, та як знищувались патріоти України. Багато сторінок у цих книгах  присвячено шановному декану журналістики,  Учителю М.Шестопалу. 

 

Крищенко Вадим Дмитрович

Випускник Київського факультету журналістики, член НСПУ, український поет-пісняр, журналіст, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України:

     Крищенко про  Вчителя  згадує: "Ім’я Матвія Шестопала невід’ємне від факультету журналістики 50-х років. Амплітуда його популярності була чи не найвища серед усіх деканів, яких знав наш факультет. Коли згадують про шестидесятників - то цей рух пробудження, повірте,  народився не у Спілці письменників, не на зібраннях інтелігенції. Він народився на факультеті журналістики, на тому курсі, який започаткував цей факультет прийомом 1953-го".

"Ім’я Матвія Михайловича Шестопала, його наука добра і правди не забудеться ніколи".

(Найвідоміші пісні В.Крищенка: «Хай щастить вам, добрі люди», «Родина», «Молитва», «Білі нарциси», «Берег любові», «Отчий край», «Осінні яблука» та багато інших)

 

Вірш  присвячений  М.Шестопалу:

 

ПОВСТАНЬ ЖЕ ДУХОМ

Коли прокинешся, народе мій, коли?

Коли в душі озветься волі трепет?

Запряжені у ярма, як воли,

І думаєм, що так воно і треба.

Все зганьблено, розпродано усе,

Пани твої без совісті і честі.

Їх слово втіху нам не принесе,

Бо там брехня і клоунада жестів.

Тебе цепами тягнуть в «Русскій мір»,

У хитрощі заплутать хочуть знову.

Чого мовчиш? Не чути до сих пір

Твоє правдиве і рішуче слово.

Ні, ствердитись лиш можна в боротьбі —

На часі вже ота критична маса.

Як сурму мужності візьми собі

Вогненне слово нашого Тараса.

Не притуляйся більше до біди —

Послухай щирий заклик свого сина.

Повстань же духом. Й світу доведи —

Що ти — народ, і дім твій — Україна!

Забіяка Іван Михайлович

 

      Український науковець, історик, літератор, лінгвіст, журналіст, громадський діяч, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, доцент кафедри соціальних комунікацій. З 2001 р. працював в Інституті  журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Приклав багато зусиль, щоб  відновити добре ім'я М.Шестопала.

Мицик Вадим Федорович

   Український етнограф, археолог, журналіст, музеєзнавець. 

   За  участь у  національно-демократичному русі  виключений  з  факультету  журналістики  Київського  університету. На даний  час  проживає  в  м.Звенигородка. Про  улюбленого  науковця,  викладача й  мислителя, уродженця  Шевченкового  краю Матвія  Шестопала  видав  дві  киги: "Мудрі слова Матвія Шестопала" (2016р.) та "Фольклористика Матвія Шестопала" (2016р.).

  • Фольклористика Матвія Шестопала

  • Мудрі слова Матвія Шестопала